Coraz dłuższy sezon łyżwiarski

Aktualnie niektóre ośrodki sportowe udostępniają kryte lodowiska niemal przez cały rok. Jest to bardzo dobry pomysł, bo nawet już późnym latem można skorzystać z typowo zimowej formy aktywności fizycznej.

Warto to robić, bo wtedy jeszcze na lodowiskach nie ma tłoku i można w luksusowych warunkach poćwiczyć, pojeździć dla przyjemności czy też rozpocząć naukę jazdy na łyżwach. Zajęcia dla początkujących są przewidziane zazwyczaj dla wszystkich grup wiekowych.

Tak więc mogą się na nie zapisać rodzice razem z dziećmi. Dzieci w niewielkich grupach pod okiem trenera nabierają ogólnej sprawności.

Najważniejsze jest jednak opanowanie umiejętności utrzymania równowagi, która jest niezbędna do sprawnego poruszania się po lodowisku. Zajęcia powinny być bardzo atrakcyjne, żeby nie zniechęcić dzieci po zbyt wielu upadkach na taflę.

Łyżwiarstwo jest postrzegane jako bardzo widowiskowa koordynacyjna zabawa i powszechnie jest uprawiane przez dużą liczbę osób. Dużą frajdą jest wspólne, rodzinne spędzanie czasu na odkrytych lodowiskach.