Ekrany dotykowe wokół nas

Inteligentne reklamy i ekrany dotykowe w niemalże każdym miejscu, to nie tylko domena filmów Since-Fiction, takich jak na przykład „Raport mniejszości”, lecz według firmy Samsung realna wizja świata za kilka lat. Korzystanie z wyświetlaczy już stało się normą. Praktycznie każdego dnia ludzie mają do czynienia z panelami dotykowymi i kolorowymi wyświetlaczami.

Dostęp do gotówki w bankomacie jest tego doskonałym przykładem. Naukowcy poszli o krok dalej i postanowili stworzyć wyświetlacze, które będą integralną częścią przedmiotów codziennego użytku. Łazienkowe lustro będzie wskazywać aktualne wiadomości z kraju i ze świata, ekran na lodówce pozwoli na dostęp do bazy danych z wynikami ocen dzieci, a za pomocą sieci Wi-Fi, samochodu kierowca sprawdzi przychodzące wiadomości e-mail lub sms.

Jak bardzo praktyczne byłyby to rozwiązania, może pojawić się zagrożenie w postaci coraz słabszego wzroku, który trzeba będzie korygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych.