Jak wybrać sport dla dziecka?

Jeżeli wybierasz sport najbardziej odpowiedni dla swojej pociechy musisz zwrócić uwagę na kilka czynników. Podstawową kwestią w tej sprawie jest wiek dziecka. Niektóre sporty, np. pływanie, są przeznaczone już nawet dla kilkutygodniowych niemowlaków, z uprawieniem innych należy jednak poczekać kilka lat.

Wiele sportowych dyscyplin mogą rozpocząć dzieci już od 4.-5. roku życia. To także dobry okres na rozpoczęcie sportu ze względu na fakt, że dziecko ma wówczas sporo energii, którą musi gdzieś rozładować.

Treningi rozpoczęte w tym wieku powinny mieć jednak charakter zabawy i być dla dziecka frajdą. Poza wiekiem kieruj się także zainteresowaniami dziecka. Zapisz je na zajęcia, które rozwiną jego pasje i zainteresowania. Obserwuj także to, co robi w ciągu dnia.

Być może ciekawią go sztuki walki lub sporty wodne – dopasuj do jego dyscypliny odpowiednie akcesoria dla dzieci. Jego zajęcia mogą się okazać dla ciebie pomocnymi wskazówkami. Zwróć także uwagę na fizyczne predyspozycje dziecka. Jeżeli będzie uprawiało sport, który lubi i potrafi dobrze wykonywać, to każde zajęcia okażą się dla niego przyjemnością.