Kochać zwierzęta sercem wolontariusza

Zwierzęta różnej maści, zarówno te futrzane, jak i pierzaste, domowe czy hodowlane – wszystkie potrzebują opieki człowieka. Tempo dzisiejszych czasów oraz wielka liczba spraw, którym musimy sprostać na co dzień, często sprawiają, że zapominamy o problemach innych, a tym bardziej o porzuconych czy samotnych zwierzętach. Funkcjonuje jednak cały szereg organizacji oraz fundacji, które zajmują się opieką i ochroną zagrożonych stworzeń. Wiele osób zaangażowanych w pracę w schroniskach dla zwierząt to wolontariusze.

Dlaczego warto zajmować się zwierzętami w ramach bezpłatnej pracy? Przede wszystkim ten rodzaj praktyki daje spełnienie w czynieniu bezinteresownego dobra na rzecz bezbronnych stworzeń, które nie poradziłyby sobie bez pomocy z zewnątrz. Codzienny kontakt ze zwierzętami napełnia też pozytywną energią i motywuje do działania. Wolontariat wiążący się z pomocą na rzecz milusińskich może też mieć różne oblicza. Można zaangażować się w lokalnym schronisku, albo wyjechać do odległej Afryki i zajmować się zagrożonymi gatunkami.

Wszystko zależy od chęci i pozytywnego nastawienia.