Królewski smartfon

Royal Philips Electronics, czyli Philips założony w 1891 roku w Amsterdamie producent elektroniki użytkowej. Perfekcja w każdym centymetrze, calu od XIX wieku nie poddaje się konkurencji i nie obniża jakości, a wszystko dla wymagających i lojalnych klientów.

Niestety telefonia cyfrowa cieszą się marnym popytem. Smartfony Philips na pewno nie cechują się wyjątkowo zapadającym w pamięć designem, prosta forma przypominająca po prostu bryłę, ale producent skupił się na jakości każdego z elementów.

Jednym słowem postawiono na jakość a nie efekty wizualne. Niestety mimo szczerych chęci, większość operatorów, którzy oferują smartfony w sposób, jaki są one najczęściej kupowane nie oferuje marki Philips.

Ostatnią propozycją był Xenium W6500 – to średnia półka cenowa, kolorowa obudowa z dedykowanym fizycznym przyciskiem oszczędzania baterii, dual sim, aparat fotograficzny 8MP, pamięć 4 GB plus slot micro SD, autofocus i nagrywanie w HD; z przodu 1,3MP nie wystarczyłyby zagrozić konkurencji. Pozostaje nam czekać na kolejne debiuty Philipsa.