Najmniej opłacalne zawody w Polsce

Miło jest poczytać na temat najbardziej opłacalnych zawodów w naszym kraju, zwłaszcza, jeśli dopiero wybieramy ścieżkę kariery i możemy zdecydować się na jedną z posad w IT lub finansach, które z pewnością zapewnią nam świetlaną przyszłość.

Na drugim biegunie są jednak i te najmniej opłacalne zawody, których przyszłość nie rysuje się w zbyt jasnych barwach.

Listę najmniej opłacalnych zawodów otwierają pracownicy ochrony, co bardzo niepokojące, w końcu to od nich zależy bezpieczeństwo wielu ludzi i firm.

Równie ciężką sytuację finansową ma większość osób pracujących w zawodach szwaczek, sprzątaczek oraz kasjerów.

Średnio wypada również branża gastronomiczna, głównie kelnerzy, chociaż tutaj nikt nie liczy zdobywanych napiwków pomagających podreperować trochę budżet.

Wiele z tych prac wykonywanych jest dorywczo, na przykład przez uczniów, studentów, czy rencistów, jednak gdyby ktoś chciał się utrzymywać tylko w ten sposób, byłoby to niezwykle trudne i zmusiłoby z pewnością do zastanowienia nad koniecznością przekwalifikowania.