Nike Free Run – tylko do biegania?

Jak sam nazwa wskazuje buty Nike Free Run to obuwie przeznaczone do biegania i tylko do biegania. Jednak w głównej mierze zainteresowanie pań, które uwielbiają nowości, a tym bardziej, gdy są one tak kolorowe, wywołało dyskusje, czy buty te mogą mieć także inne przeznaczenie. Kupując je ze względu na kolor, zauważamy Free Run na ulicy, w centrum handlowym, czy na sali ćwiczeń. Zastanawiające jest to, dlaczego tak wygodne buty mają być tylko do biegania, skoro używamy je do wszystkiego.

Jednak, jak się okazuje nie ma rzeczy uniwersalnych i tak jest w sytuacji minimalistycznych butów. W trakcie intensywnych ćwiczeń nie przykuwamy uwagi do tego, że obciążmy znacznie nasze stopy, stąd zapotrzebowanie na usztywnienie i stabilne utrzymanie kostki, czego nie znajdziemy w Free Run’ach. Dlatego należy podkreślić, że są to buty, które można wykorzystać podczas spacerów. Jednak jeżeli chodzi o fitness, należy zachować ostrożność, a najlepiej stosować je w trakcie zajęć nieangażujących kostek do pracy.

A inne buty z firmy Nike znajdziesz w naszym sklepie midiamo.pl gdzie mamy wysoki wybór butów na każdą okazję