Procter & Gamble

wzmacnianie.suplementydiety.net

Procter & Gamble Company to wielka grupa kapitałowa o globalnym zasięgu. Firma zajmuje się wytwarzaniem dóbr konsumpcyjnych, a przede wszystkim produkcją kosmetyków o środków higieny osobistej. Siedziba firmy znajduje się w Ohio, USA. Wartość przedsiębiorstwa to blisko 63 mld USD.

Taki wynik klasyfikuję Procter & Hamble do największych przedsiębiorstw na świecie. Firma zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą różnorodnych dóbr w ponad 180 krajach. Może pochwalić się 60 fabrykami oraz zatrudnianiem około 180 tysięcy pracowników. W portfelu firmy znajduje się ponad 20 marek, które przyczyniają się do osiągania rocznej sprzedaży na poziomie wyższym niż miliard dolarów.

Do popularnych marek należą Always, Ariel, Bonus, Braun, Duracell, Fairy, Gilette, Head &Shoulders, Ivory, Naturella, Old Spice, Oral-B, Pampers, Vizir, Tampax, a nawet Pringles. Wokół przedsiębiorstwa urosło także sporo kontrowersji. Firma była krytykowana przez organizacje społeczne, które sprzeciwiały się masowym testowaniu produktów na zwierzętach. Atak ze strony organizacji spowodował załamanie się sprzedaży karmy dla zwierząt Iams.