Rehabilitacja nadgarstka

w poznaniu 4d usg usg 4d poznań ultrasonografia 4d

Jeśli doznajemy urazu nadgarstka, bardzo ważne jest jego leczenie, a następnie rehabilitacja, która pomoże odzyskać pełną sprawność. Dzięki rehabilitacji szybciej wrócimy do zdrowia.

http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-gasienicowe/tk100E280%93treppenkuli/ orteza kolana

Rehabilitacja to specjalne ćwiczenia czy też zabiegi, dzięki którym nadgarstek szybciej wraca do stanu, w jakim był przed urazem. Najważniejsze ćwiczenia po urazie nadgarstka, jakie powinniśmy wykonywać to rozciąganie.

Można to robić w domu. Po konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą można ćwiczyć samodzielnie, jednak przy niektórych urazach, lepiej przeprowadzać rehabilitację pod okiem specjalisty.

W przypadku większych urazów, warto zdecydować się na leczenie rehabilitacyjne innymi metodami niż ćwiczenia, na przykład kąpiele wodne, krioterapia lub ultradźwięki. Podstawowymi ćwiczeniami, jakie stosuje się podczas rekonwalescencji nadgarstka jest, jak już wcześniej wspomniano, rozciąganie.

Podczas samodzielnych ćwiczeń w domu, należy korzystać ze specjalnego przewodnika, który kieruje nas krok po kroku, jak wykonywać dane ćwiczenie. Jest sporo zalet przeprowadzania rehabilitacji domu, nie musimy martwić się, że uraz przeszkodzi nam lub utrudni dotarcie na miejsce fizjoterapii.

Dzięki temu, że wykonujemy ćwiczenia w domu oszczędzamy czas. Wadą domowej rehabilitacji jest to, że nikt nie sprawdza, czy dane ćwiczenia na nadgarstek przeprowadzamy w poprawny sposób.

Nadgarstek jest częścią ciała, która jest używana bardzo aktywnie, dlatego w przypadku urazu rehabilitacja jest konieczna.