Rehabilitacja ortopedyczna

usg 3d poznań

Codziennie wypadkom ulega ogromna liczba osób. Jedni mają po nich tylko siniaki, inni złamania, skręcenia, a nawet urazy kręgosłupa oraz wiele poważniejsze urazy. Gdy ulegamy wypadkom, po leczeniu przez lekarza, konieczna jest rehabilitacja przez fizjoterapeutę. Fizjoterapeuci, tak jak lekarze zawsze mają pełne ręce roboty. Rehabilitacja ortopedyczna ma wiele metod leczenia.

Tak jak wspominano już w poprzednim wpisie, metod takich rehabilitacji jest dość dużo. Każda ma swoje konkretne działanie, które dopasowane jest pod konkretnego pacjenta. Na przykład, w przypadku, gdy pacjent jest po operacji, podczas której założono mu endoprotezę na kolano, dostaje on konkretne skierowanie na indywidualną rehabilitacje ortopedyczną. W przypadku endoprotezy kolana są to zazwyczaj różnego rodzaju ćwiczenia ruchowe, ale również masaże, krioterapia, pola magnetyczne i lasery, by zmniejszyć ból i obrzęk po operacji, oraz by wszystko szybciej się goiło. Czas takiego leczenia jest zależny od powagi urazu, oraz od efektów jakie przynosi rehabilitacja.

Często jest tak, że po upływie czasu rehabilitacji, zostaje ona przedłużona, gdyż nie osiągnięto jeszcze oczekiwanych efektów. Osoby, które lekceważą okres rehabilitacji, nie postępują mądrze, gdyż jest to bardzo ważny etap dalszego leczenia. Można narazić się na nieodzyskanie pełnej sprawności. Dlatego rehabilitacja jest tak bardzo ważnym elementem, o którym nie należy zapominać i go lekceważyć. Rehabilitować można się również samemu w domu, ale po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.