Sponsoring

Jednym z bardziej powszechnych sposobów finansowania fundacji oraz stowarzyszeń jest sponsoring, na czym polega.

Firmy, przedsiębiorstwa, do których zgłaszają się pracownicy fundacji mogą jedno lub wielorazowo dokonać wpłaty na konto fundacji to, jaka to będzie kwota oraz wpłacana, w jakiej formie zależy tylko i wyłącznie od darczyńcy.

Firmy bardzo często oferują pomoc finansową, ponieważ dzięki temu mogą dokonać różnego rodzaju odliczeń od podatku.

Nie należy jednak doszukiwać się interesowności a raczej docenić gest wielu firm.

Sponsor może być jeden a może być ich kilku, co jeszcze zyskuje ów dobroczyńca? Na pewno dobrą opinię, którą się będzie cieszył, kiedy jego klienci i potencjalni klienci dowiedzą się o tym, że ma gest.

Przy wszelkich formach sponsoringu powinna być sporządzona umowa, niestety prawo obowiązujące w Polsce w niektórych momentach jest zaskakujące, ponieważ mówi o tym, że nie można ot tak obdarowywać innych nie informując o tym urzędu skarbowego, który oczekuje uiszczenia podatku od darowizny i właśnie przez to wielu przedsiębiorców wstrzymuje się przed ofiarowaniem swoich produktów.