Zachęcaj nastolatka do sportu

STARTOWE.EU

Wielu młodych ludzi niechętnie uprawia sporty, a złe przykłady wynoszą najczęściej z domu. Pokaż zatem swojemu dziecku, że dobrze jest się ruszać i zaproponuj wspólny wypad rowerowy, bieganie lub grę w siatkówkę.

Powodów, dla których twoje dziecko nie interesuje się sportem może być kilka: może jest to zwyczajne lenistwo, brak kompana do wspólnych ćwiczeń a może brak jakiejkolwiek motywacji. Wszystkie te bariery możecie jednak wspólnie pokonać.

Pamiętaj o tym, że sport dla nastolatka ma być źródłem radości, a nie stresu. Wybierzcie zatem dyscyplinę zgodną z jego zainteresowaniami i predyspozycjami.

https://sport-trend.pl/dziecko

Jeżeli chcesz spędzać aktywnie czas ze swoim dzieckiem ustalcie wasze wspólne dni, podczas których będziecie np. jeździć na rowerze lub chodzić na długie spacery.

Trzymajcie się waszego planu i nie odwołujcie nic bez większych powodów. Starajcie się także aktywnie spędzać dodatkowy czas wolny: możecie jeździć na mecze waszych ulubionych drużyn sportowych lub brać udział w zajęciach na basenie.