Zostać wolontariuszem w Afryce

Czarny ląd stanowił wyzwanie dla każdego wielkiego podróżnika. Gorące plaże, tajemnicze budowle dawnych faraonów, orientalne rośliny i zwierzęta oraz odmienna kultura wciąż przyciągają co roku rzesze turystów.

Afryka to jednak nie tylko sielanka i wczasy pod palmą, ale również miejsce, które potrzebuje realnej pomocy. Można wspierać ten wyjątkowy kontynent na wiele sposobów, a jednym z nich jest wolontariat.

Wyjazd na zagraniczny wyjazd do Afryki w ramachcwolontariatu, to nie tylko przygoda życia, ale przede wszystkim zrobienie czegoś dobrego dla świata. Ta nieodpłatna praca może polegać na pomocy najuboższym w różnych ośrodkach, nauczaniu, zajmowaniu się dziećmi, budowie przedszkoli i szkół, pielęgnacji zwierząt, opiece medycznej i wiele innych.

Ghana, Madagaskar, Rwanda, Sudan – to tylko nieliczne kraje, które czekają na odważnych wolontariuszy i bezinteresowną pomoc. Może w końcu warto otworzyć się na nowe wyzwania i spróbować zmieniać świat, zaczynając od siebie?.