Ortopedia

naszepsy.com.pl

W szpitalach jest bardzo dużo oddziałów. Na każdym z nich znajdują się wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy ratują nam życie i pomagają naszemu zdrowiu.

Już rozpoczął się sezon na jazdę na rowerze, rolkach, hulajnodze, na bieganie i inne sporty, które niestety czasami prowadzą do kontuzji. Mamy tu na myśli złamania, skręcenia i wybicia.

Kiedy dotknie nas któryś z wyżej wymienionych urazów, zostajemy skierowani na oddział ortopedii, na którym z pewnością nigdy nie brakuje pacjentów, bo przecież podczas zimy również łatwo się poślizgnąć i ulec wypadkowi. Lekarz ortopeda leczy urazy narządu ruchu.

Najczęściej występującymi schorzeniami są różnego rodzaju zwyrodnienia stawów, choroby stawu biodrowego i kolanowego. W przypadku takich chorób, często ostatecznością jest założenie endoprotezy, która towarzyszy nam do końca życia.

Ale również tak ja już wcześniej wspomniano, lekarz ortopeda zmaga się z leczeniem skręceń, zwichnięć i złamań. Podczas złamania zazwyczaj zakładany jest pacjentowi gips, lub też szyna, w zależności od rodzaju złamania.

Czasami są sytuacje, w których trzeba nogę, czy też rękę nastawić, co nie jest dla pacjenta przyjemne. Każdy lekarz zmaga się z innymi chorobami i urazami.

Warto na siebie uważać, na przykład podczas jazdy na rowerze, by nie przysporzyć lekarzom dodatkowej roboty, której i tak z pewnością im nie brakuje. W przypadku niewielkich urazów, można podjąć leczenie w domu z pomocą poradnika, który opisuje dokładnie jakie ćwiczenia wykonywać przy danych kontuzjach, oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.