Wanna a może prysznic?

www.galapagosmusic.pl

Zanim przejdziemy do zakupu wyposażenia łazienki i jej ostatecznej aranżacji, musimy najpierw zastanowić się nad wieloma różnymi kwestiami. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć, w jakim stylu ma być ona urządzona, jakie kolory mają się w niej pojawiać, czy płytki mają być gładkie czy z jakimś ozdobnym nadrukiem. Jak ma wyglądać kran nad umywalką i sama umywalka, czy muszla klozetowa ma być stojąca czy podwieszana. Wszystko to jest niezwykle ważne i trzeba wziąć pod uwagę, jeszcze jedną kwestię, która wywołuje niejednokrotnie największe spory w rodzinie, czy ma być wanna czy prysznic.

Plusy i minusy

W takich przypadkach zaczyna się rozmowa na temat plusów i minusów, każdego z tych rozwiązań. Z jednej strony wanna pozwala nam na wygodne ułożenie się, zanurzenie, poleżenie z kieliszkiem wina albo książką w ręku i zrelaksowanie się w ten sposób. Z drugiej strony zabiera sporo miejsca, a jakby tego było mało, musimy się również liczyć z tym, że będzie większe zużycie wody. Za to prysznic pozwala na szybkie odświeżenie się, mniejszą mamy ilość zużytej wody i zabiera mniej miejsca.

Jednocześnie może się okazać, że trudniej będzie nam umyć dzieci czy ciężej będzie osobom starszym, które będą musiały stać pod prysznicem. No i jeśli będziemy chcieli dłużej sobie poleżeć, wygrzać się w gorącej wodzie i zrelaksować, to również będziemy mieli to utrudnione.

Najlepiej jedno i drugie

Oczywiście najlepiej byłoby, gdybyśmy dysponowali na tyle dużą łazienką, że zmieściłby się w niej tak prysznic, jak i wanna. Prawda jednak jest taka, że większość ludzi dysponuje małymi łazienkami, do których nie wejdzie wanna i prysznic, więc trzeba wybrać jedno z nich.

Wówczas warto rozważyć, które plusy bardziej do nas przemawiają, zobaczyć ilu członków rodziny skłania się ku jednemu rozwiązaniu, a ilu ku drugiemu. Chyba, że zdecydujemy się na wannę, ale zamontujemy na niej specjalną, przesuwaną szybę. Wówczas możemy podczas kąpieli wygodnie leżeć, ale jeśli będziemy chcieli wziąć szybko prysznic to nie będzie z tym problemów, bo wystarczy rozsunąć taki parawan i już mamy prysznic. Zanim zaczniemy urządzać łazienkę trzeba się zastanowić czy wolimy wannę czy prysznic, a jeśli chcielibyśmy mieć to i to, zawsze możemy się zastanowić nad odpowiednim parawanem.

Wbrew pozorom pewne możliwości tutaj mamy i z pewnością warto je przemyśleć, aby mieć pewność, że ostatecznie aranżacja naszej łazienki będzie odpowiadała na nasze potrzeby.