Komputer – jeden z najważniejszych wynalazków XX wieku

www.cztery-strony.pl

Oczywiście, w XX wieku dokonano wielu wiekopomnych odkryć, jednak na szczególną uwagę zasługuje komputer. To urządzenie miało niebywały wpływ na rozwój cywilizacji i kształt współczesnego świata. Zdaje się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele dobrego przyniósł naszej cywilizacji komputer.

Jego wynalezienie miało spore znaczenie dla wielu dziedzin, w tym również tych pozornie w ogóle nie związanych z informatyką. W dzisiejszych czasach, kiedy prowadzi się jakiekolwiek badania naukowe, to praktycznie zawsze korzysta się z komputera. Wiele dobrego wniósł on do tak ważnych dziedzin, jak chociażby medycyna – współcześnie wykonuje się nawet operacje przez Internet (chirurg na odległość steruje specjalnym robotem, który operuje pacjenta).

Można też powiedzieć, że dzięki powszechnej komputeryzacji „skurczył się świat”. Komunikowanie się i przesyłanie informacji na odległość jest teraz banalnie proste. Niestety, to, że z komputerów korzystamy powszechnie, ma również swoje minusy.