Odbiór mieszkania od dewelopera

Inwestycje dewelopera trwają zazwyczaj kilkanaście miesięcy lub nawet kilka lat. Termin zakończenia inwestycji podawany jest nie tylko na stronie internetowej dewelopera, ale także w umowie przedwstępnej. Niekiedy odbiór mieszkania możliwy jest dopiero po podpisaniu umowy ostatecznej. Niektórzy deweloperzy umożliwiają jednak odbiór jeszcze przed tym etapem. Odbiór mieszkania odbywa się w obecności dewelopera. Warto wówczas dokładnie sprawdzić nasze mieszkanie.

http://bumitech-posadzki.pl/ Luboń domy szeregowe na sprzedaż Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na standard wykończenia. Powinien być dokładnie taki, jak we wcześniejszych ustaleniach. Jeśli coś nie spełnia naszych kryteriów, to koniecznie powinniśmy wyjaśnić tę kwestię z deweloperem. Następnie należy ocenić stan techniczny mieszkania. Na odbiór mieszkania warto zaprosić zaprzyjaźnionego budowlańca. Fachowiec pomoże ocenić nam czy podłogi są prawidłowo wykonane, czy nie ma żadnych wad w montażu okien bądź drzwi.

W dalszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy wszystkie pomieszczenia mają taką wielkość, jaka widniała w umowie. Wszelkie odstępstwa należy rozliczyć zgodnie z podpisaną wcześniej umową. Odbiór mieszkania powinien odbywać się za dnia. Przy udziale światła słonecznego można z łatwością ocenić, czy wszystkie ściany są proste. Pamiętajmy, że składając podpis na umowie ostatecznej nie będziemy mieć prawda do dalszych roszczeń. Podpisanie umowy ostatecznej świadczy o tym, że zaakceptowaliśmy standard mieszkania oraz że nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń.