Aplikacje – sklep Androida

www.spzozlask.pl

Aplikacje smartfonowe stanowią doskonały sposób na najpełniejsze wykorzystanie potencjału Twojego telefonu. Większość smartfonów pracuje pod systemem Android i w związku z ogromnym zainteresowaniem użytkowników aplikacjami Google stworzył dla nich przestrzeń o nazwie Android Market.

Jest to oficjalne miejsce rozpowszechniania aplikacji działających na Androidzie, które mają na celu zwiększenie użyteczności telefonu. Tworzone są najczęściej przez samych użytkowników telefonu, którzy dzielą się swoimi pomysłami z resztą świata.

Niestety Google nie weryfikuje każdego programu, który pojawia się w sklepie, dlatego od czasu do czasu pojawia się tam złośliwe oprogramowanie. Aplikacje na Android Market są zarówno darmowe, jak i płatne. Jedną z bardziej popularnych jest darmowy słownik internetowy

Sklep zawiera ponad tysiąc propozycji podzielonych na kategorie. Aplikacje pobierane są od razu na telefon, a ich instalację najlepiej jest wykonać w zasięgu bezprzewodowej sieci Wi-Fi, aby nie obciążać transferu danych na telefonie.

Podobne miejsce w cyberprzestrzeni posiada także Windows Phone czy Apple. Różne oprogramowania wymagają niestety odmiennych programów, jednak większość typów aplikacji dostępnych w jednym sklepie można znaleźć także w pozostałych.