Jak powiększyć optycznie łazienkę?

styleon.pl

Im mniejsze jest jakieś pomieszczenie tym gorzej możemy się w nim czuć, ponieważ będziemy mieli wrażenie, że jesteśmy przytłoczeni, osaczeni. Dlatego też, mając małą łazienkę powinniśmy zastanowić się nad tym, jak ją optycznie powiększyć. Wówczas z jednej strony nie powinniśmy mieć takich klaustrofobicznych odczuć, a z drugiej powinna się też lepiej prezentować. Co ważne, wcale nie trzeba dużych zabiegów, aby móc uzyskać taki efekt, jedynie trzeba to wszystko odpowiednio przemyśleć.

Odpowiednie sprzęty

Przede wszystkim jeśli chcemy optycznie powiększyć naszą łazienkę, to powinniśmy dobrać do niej odpowiednie sprzęty. To oznacza, że musimy zdecydować się na umywalkę, muszlę klozetową czy prysznic, które będą wykonane w mniejszym rozmiarze, niż te które są wykonywane standardowo. Co więcej, jeśli mamy taką możliwość, to powinniśmy się zdecydować na umywalkę narożnikową, bo wówczas łatwiej będzie nam wykorzystać każdy dostępny centymetr, a taka umywalka wbrew pozorom wizualnie może się wydawać większa, niż będzie w rzeczywistości. Jeśli dopasujemy te sprzęty pod kątem wielkości naszej łazienki, to łatwiej będzie nam się w niej poruszać i nie będziemy czuli się przytłoczeni jej niewielkim rozmiarem.

Ale możemy zastosować jeszcze jedno rozwiązanie, które sprawi, że nasza łazienka będzie się wydawała większa niż w rzeczywistości.

Duże lustro

Jeżeli chcemy sprawić, że nasza łazienka będzie się wydawała większa, to przede wszystkim do jej aranżacji powinniśmy wykorzystać jasne kolory. Wówczas będziemy mieli wrażenie, że jest w niej więcej przestrzeni, oczywiście odwrotny efekt uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na ciemne kolory, których przy niewielkich metrażach lepiej unikać. Dodatkowo jeszcze warto pomyśleć o zamontowaniu dużego lustra, najlepiej na wprost drzwi.

Wówczas cała łazienka będzie się odbijała w takim lustrze, a to także sprawi, że wizualnie będzie wydawała się większa. Takie lustro może sięgać od umywalki do końca płytek, dzięki czemu będzie obejmowało sporą przestrzeń. Jeśli dodamy do tego jeszcze jasne ściany, to optycznie większą łazienkę mamy zagwarantowaną, a to oznacza, że znacznie lepiej będziemy się w niej czuli. Warto zobaczyć jakie rozwiązania możemy zastosować jeśli chodzi o optyczne powiększenie małej łazienki.

Może się wówczas okazać, że nie jest to ani nic trudnego, ani kosztownego. Wystarczy, że od samego początku wszystko dobrze rozplanujemy.