Wielka Brytania

Mówiąc o kierunkach emigracji zarobkowej nie można przejść obojętnie obok Wielkiej Brytanii. Bowiem to właśnie tutaj wszystko tak naprawdę się zaczęło, było to jedno z najczęściej obieranych miejsc emigracji młodych Polaków. Właściwie praca była na wyciągnięcie ręki, codziennie na tablicy ogłoszeń można było zaleźć informacje o wolnych etatach. W zależności od możliwości, znajomości języka, czy własnych ambicji każdy znalazł coś dla siebie.

Bardzo szybko stworzyły się grupy zaprzyjaźnionych Polaków mieszkających w bliskim sąsiedztwie tworząc, jakoby rodzinną atmosferę, jak w domu. Niestety ten istny raj zarobkowy nie jest już obecnie, aż tak opłacalny. Wszystko oczywiście jest wynikiem pogłębiającego się kryzysu finansowego w Europie. Dlatego też przyszedł moment na poszukiwanie alternatywy, w postaci równie ciekawych kierunków emigracji zarobkowej.

Niemniej jednak warto podkreślić, że o ile pracownicy związani z sektorem finansowym znacznie odczuli kryzys, to jednak nadal osoby fizyczne mogą znaleźć tutaj godziwe miejsce pracy.