Dieta dobra dla serca

Nie ulega wątpliwości, że XXI wiek przyniósł ze sobą modę na dbanie o siebie. Sprawa dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Staramy się dbać o swój wygląd, samopoczucie, sylwetkę, jednak często zapominamy o tym, żeby zadbać o zdrowie, a przede wszystkim o serce. Chcąc zadbać o ten szczególny narząd powinniśmy skupiać się nie tylko na aktywności fizycznej i regularnych badaniach, ale również na diecie, która ma ogromne znaczenia.

Jakie składniki pokarmowe sprzyjają naszemu sercu? Przede wszystkim powinniśmy dostarczać mu antyoksydantów, które obniżają poziom tak groźnego dla serca cholesterolu i regulują poziom cukru we krwi. Warto pamiętać również o błonniku, który ograniczy wchłanianie cholesterolu i minerałach, które poprawią pracę serca.

Powyższe składniki odżywcze znajdziemy w wielu powszechnie dostępnych produktach, co sprawia, że dieta dobra dla serca nie jest ani specyficzna, ani nie wymaga dużych nakładów finansowych. Powinna być przede wszystkim przemyślana i racjonalna, ponieważ niedostarczanie sercu odpowiednich wartości odżywczych może doprowadzić do schorzeń tego narządu.