Jaki taniec dla młodzieży?

srodowisko.ekologiczny.edu.pl

Niektóre rodzaje tańca zaleca się rozpocząć jak najwcześniej, taka zasada dotyczy np. klasycznego baletu, którego nauczymy się w szkoła baletowa . Istnieją jednak jego pewna odmiany, które umożliwiają rozpoczęcie nauki również tym, którzy wcześniej go nie ćwiczyli.

Młodzież jednak decyduje się zazwyczaj na bardziej tradycyjne tańce, np. na standardy towarzyskie. Popularne są także tańce ludowe i nowoczesne.

Jeżeli nastolatek woli tańce bardzo dynamiczne możesz zapisać go na zajęcia z tańców latynoamerykańskich, np. z rumby, samby czy cha-chy. Młodzież na pewno polubi też boogie-woogie czy rock and roll – wszystkie one wymagają bowiem dużej ruchliwości i bardzo dobrej kondycji fizycznej.

Nieśmiali nastolatkowie mogą mieć jednak problem z towarzyskim tańcem w parach, dlatego możesz wybrać opcję tańca solowego. Tutaj wymienić można np. stepowanie, taniec jazzowy, taniec nowoczesny lub hip-hop.

Taniec będzie nie tylko kształcił poczucie rytmu i koordynację fizyczną, ale także w bardzo przyjemny sposób poprawi kondycję fizyczną nastolatka.