Jakie umiejętności są najbardziej cenione na rynku pracy?

Bardzo dużo młodych osób narzeka obecnie na bezrobocie. I rzeczywiście jest ciężko, pracodawcy często wymagają kilku lat doświadczenia zawodowego i bardzo wygórowanych umiejętności zaraz po zakończeniu studiów, co jest przecież trudne do wykonania. Jednak nie tylko pracodawcy i ich wymagania odpowiedzialni są za bezrobocie.

Często to również młodzi ludzie nie mają umiejętności, które dzisiaj są najbardziej cenione na rynku. Statystyki są tragiczne, bo blisko 22% młodych Europejczyków nie może znaleźć pracy. Tymczasem jest również wiele branży, w których przybywa wakatów i ciężko o dobrych specjalistów.

Jedną z nich jest na przykład teleinformatyka – szacuje się, że w przyszłym roku będzie poszukiwane w tej branży blisko 900 tys. specjalistów. Najbardziej cenione są właśnie umiejętności z branży internetowej – kodowanie, tworzenie aplikacji, czy strony internetowe.

Ceniona jest również umiejętność poruszania się po świecie Social Mediów, zarówno, jako samodzielny specjalista, jak i jako pomoc na zajmowanym stanowisku.