Walmart – wielki sprzedawca detaliczny

www.lococatering.pl

Wal-Mart Stores to jedna z największych światowych korporacji. Walmart należy do grupy amerykańskich supermarketów. Przedsiębiorstwo powstało w 1962 roku, a jej założycielem był Sam Walton. W 2010 roku zyskała tytuł największego światowego sprzedawcy detalicznego. Siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec 2014 roku obroty Walmartu wynosiły ponad 476 mld USD. Przedsiębiorstwo jest również dużym prywatnym pracodawcą.

Na najwięcej miejsc pracy mogą liczyć mieszkańcy USA, Meksyku oraz Kanady. Walmart reklamuje się jako sieć supermarketów, które oferują produkty w niezwykle niskich cenach. Tanie produkty przyciągają biedniejszych klientów. Do tej pory, sieć Walmart nie weszła jeszcze na polski rynek. Działalność przedsiębiorstwa budzi również kontrowersje. Firma musi walczyć z łatką korporacji, która łamie prawa człowieka. Aby wspomóc budowę pozytywnego wizerunku, dołączyła do walki przeciw wykorzystywaniu do pracy dzieci w Uzbekistanie.