Gry zespołowe-koszykówka

www.pielegnacjaroslin.com.pl

Kto potrafi współpracować z grupą innych ludzi może znaleźć dla siebie miejsce w drużynach sportowych. Nie tylko jednak taka społeczna umiejętność jest potrzebna, by być dobrym zawodnikiem. Jednym z podstawowych warunków jest dobra kondycja fizyczna. W koszykówce dodatkowo zwraca się uwagę na siłę nóg i rąk oraz umięśniony tułów.

Wyrobione mięśnie grzbietu i brzucha są bardzo ważne podczas wyskoków do kosza. Skuteczność tych rzutów zależy z kolei od dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dla osiągnięcia tych efektów na treningach prowadzone są takie ćwiczenia, które najpierw zbudują ogólną sprawność, gibkość , celność, a więc głównie związane z lekkoatletyką. Nie wystarczy przecież tylko celnie rzucać do kosza, trzeba być bardzo wytrzymałym zawodnikiem, bo koszykówka jest niezwykle dynamiczną grą, z nagłymi zwrotami akcji, na które trzeba szybko reagować i ciągle współpracować z kolegami z drużyny.

Warto uprawiać taki sport, bo uczy zaradności i walki do końca w sytuacjach życiowych.