Jakie są korzyści wynikające z pływania?

Do uprawiania sportu zachęcają nas zarówno lekarze, jak i fizjoterapeuci. Sport jest bowiem bardzo korzystny dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia. Każdy powinien znaleźć taką dyscyplinę, która sprawiać będzie przyjemność. Do jednej z najbardziej polecanych zalicza się pływanie. Dzięki regularnemu pływaniu poprawia się kondycja. Pływanie to jedna z nielicznych dyscyplin, która polecana jest osobom z bólami stawów i kręgosłupa. Pływanie wzmacnia kręgosłup, a dodatkowo nie obciąża stawów.

Dyscyplina ta jest również zbawienna dla układu krążenia. Podczas pływania serce jest lepiej dotlenione, co jest bardzo korzystne dla całego organizmu. Zaobserwowano, że pływanie angażuje niemal wszystkie partie ciała. Dzięki temu ulegają one wzmocnieniu. Szybko można zauważyć, że systematycznie pływanie sprawia, że chudniemy. Sylwetka staje się smuklejsza. Z tego powodu pływanie jest zalecane osobom, które zmagają się z nadwagą i otyłością.

Wielu zawodowych pływaków podkreśla, że pływanie poprawia samopoczucie.