Prince Sports

Inną amerykańską firmą, która ma dziś sporo do powiedzenia na rynku sprzętu tenisowego, jest Prince Sports. Firma specjalizuje się w produkcji rakiet do tenisa, squasha oraz badmintona, a także piłek tenisowych, obuwia oraz odzieży sportowej. Bardzo znane i cenione (omawiane również przez nas) są zestawy piłek metodycznych przeznaczonych do szkolenia dzieci. Firma ma swoją siedzibę w mieście Bordentown w stanie New Jersey.

Została założona w 1970 roku przez Roberta McClure w miejscowości Princeton. Stąd właśnie wzięła się nazwa przedsiębiorstwa. Najpierw nowa firma zajmowała się wyrobem maszyn do podawania piłek, z czasem zmieniono nieco profil działalności i zaczęto wytwarzać rakiety tenisowe. Przełomem w działalności było nawiązanie współpracy z Howardem Headem, który zaczął wprowadzać swoje innowacyjne pomysły.

Przyczyniły się one do sukcesów Prince Sports. Marka kilkukrotnie zmieniała swoich właścicieli. Obecnie firmę kontroluje Authentic Brands Holding Company. Na początku 2014 zapowiedziano przeniesienie centrali Prince’a do Atlanty.